Reklama video – inwestowanie w wideo ma sens

Reklama video to doskonały sposób na zatrzymanie uwagi odbiorców konkretnej grupy docelowej na dłużej.

To działanie marketingowe często wielokanałowe realizowane przy użyciu reklamy w formie video, której celem jest zwiększenie zainteresowania odbiorców prezentowanym materiałem. W połączeniu ze storytellingiem, czyli opowieścią o produkcie lub usłudze taka forma reklamy w marketingu internetowym pozwoli zainteresować klientów konkretną ofertą. Przemyślana pod względem strategicznym i marketingowym produkcja filmów video zwiększa zainteresowanie klientów, co przekłada się na większą sprzedaż określonych produktów i usług, a także na ich decyzje zakupowe w internecie. 

Reklama video – najskuteczniejszy sposób dotarcia do nowych klientów

50 % światowych marketerów jest zdania, że wdrożenie strategii video contentowej przekłada się na osiągnięcie najlepszego zwrotu z inwestycji, czyli wskaźnika ROI w marketingu. Kilka lat temu przewidywano, że 70 % treści w internecie będzie realizowanych w formie reklam video. Dziś nie trudno dostrzec ten trend, a potencjał reklam video wciąż rośnie. Właśnie z tego powodu warto zainwestować pieniądze w taką formę reklamy, aby nie tylko zyskać nowych odbiorców i zwiększyć ich aktywność, ale przede wszystkim po to, aby zwiększyć sprzedaż i świadomość wokół własnej marki. 

Dlaczego warto inwestować w reklamę video?

Według statystyk ponad 90 % klientów z sektora B2B ogląda video, dlatego warto wykorzystać tę formę reklamy w internecie, aby jak najlepiej zaprezentować swój biznes konkretnej grupie klientów.

Codziennie na YouTube oglądane są 4 miliardy filmów, a takie statystyki świadczą o popularności reklamy video, którą możesz wykorzystać np. do celów edukacyjnych w wielu różnych kanałach internetowych, a także do budowania świadomości marki. Według statystyk ok. 1/3 internautów dokonuje zakupu po obejrzeniu reklamy video. W związku z tym warto pamiętać, że drzemie w niej ogromny potencjał, który pomoże Ci zwiększyć sprzedaż produktów i usług. 

Im bardziej przemyślana i wartościowa reklama video, tym większe szanse, że Twoi odbiorcy ją udostępnią dalej swoim znajomym. Szacuje się, że na Twitterze co minutę są udostępniane filmy video zawierające informację o produkcie lub usłudze. Właśnie z tego powodu warto docenić ten potencjał i zamówić reklamę video dla swojej firmy, aby wykorzystać ją w swoich działaniach marketingowych. 

Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje i zamów reklamę video dla swojej firmy!