Jak przygotować się do produkcji video

Chcesz zamówić skuteczny film reklamowy dla swojej firmy, ale nie wiesz jak się przygotować i o jakich zasadach pamiętać przed nagrywaniem? Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, o czym pamiętać, gdy zlecasz film reklamowy.

Określ precyzyjnie cel swojego video 

Pierwszym krokiem do stworzenia dobrego filmu reklamowego jest precyzyjne określenie jego celu. Zastanów się, jaki cel Twojej firmy ma spełniać opracowane video.

Czy video ma budować wizerunek Twojej marki? Chcesz za pomocą filmu dokładnie prezentować rozwiązania Twojego produktu? A może Twoim celem jest to, by za pomocą video przekazać swoim klientom konkretną historię i wartość?

W filmie reklamowym możesz również zwrócić uwagę na konkretny problem w Twojej branży lub po prostu stworzyć coś niepowtarzalnego, by odróżnić się od konkurencji. Określenie celu filmu video pozwoli na dokładne zaplanowanie działań i przygotowanie skryptu.

Wybierz format i odpowiednie medium społecznościowe do publikacji video 

Zanim zlecisz nagranie swojego video – przemyśl, gdzie je wykorzystasz i w jakich kanałach społecznościowych będzie publikowane. Ma to wpływ na wybór ostatecznego formatu video i zachowanie odpowiedniej jakości publikacji filmu reklamowego.

Przygotuj plan swojego video

Występujesz w video reklamowym, ale nie wiesz, co powiedzieć ?

Pomocny jest bardzo dobrze napisany skrypt do filmu reklamowego, który krok po kroku pomoże Ci się przygotować. Dzięki niemu o wiele łatwiej zapamiętasz kolejność swojego tekstu, który masz wypowiedzieć przed kamerą. To szczególnie ważne, jeśli nagrywasz film reklamowy, w którym planujesz wystąpić i opowiadać swoim klientom np. o ofercie własnej firmy lub rozwiązaniach danych produktów.

Dobrze przygotowany skrypt video pozwoli Ci na zapamiętanie słów, które masz wypowiedzieć i jednocześnie pomoże Ci znacznie lepiej przygotować się do nagrywania filmu reklamowego.

Określ zasoby i podejmij właściwą decyzję o współpracy

Zastanawiasz się czy do nagrania filmu reklamowego np. na Instagram potrzebujesz studia produkcyjnego czy wystarczy nagranie z telefonu? Planujesz dużą kampanię promocyjną i chcesz skorzystać z doświadczenia studia produkcyjnego? Określ precyzyjnie swoje potrzeby, a o wiele łatwiej wybierzesz firmę do współpracy! Pamiętaj o jednym. Gdy chcesz zyskać jakościową publikację – zdecydowanie nie oszczędzaj na jakości produkcji!

Przygotuj otoczenie do profesjonalnego filmu reklamowego

Chcesz, by Twój film reklamowy był skuteczny, przyciągał uwagę odpowiednich osób i jednocześnie pomagał Ci profesjonalnie budować markę? Kluczowe jest dobre oświetlenie i przygotowanie otoczenia, w którym będzie nagrywany Twój film reklamowy. Jeśli np. planujesz nagrywać w biurze – uporządkuj je wcześniej, by Twoje otoczenie prezentowało się dobrze w filmie video i pomagało w budowaniu dobrego wizerunku firmy.

Zadbaj o swój wizerunek 

Jeśli występujesz w video i zależy Ci na jakości Twojego filmu reklamowego bez jakichkolwiek zakłóceń, to przygotuj odpowiedni strój dla siebie.

Jaki strój przygotować do nagrania? Unikaj białych, czarnych koszulek ze względu na to, że odbijają światło i mogą negatywnie wpłynąć na efekt końcowy nagrania. Unikaj również wybierania wzorzystych wzorów, ponieważ takie kolory i detale sprawiają trudności podczas nagrywania i mogą obniżać jakość video. Podobna zasada dotyczy biżuterii. Dlatego zadbaj o odpowiedni, najlepiej jednolity strój z niewielkim dodatkiem biżuterii.

Zleć próbne video i przygotuj się do testu filmu reklamowego  

Dobrym rozwiązaniem przed oficjalnym nagraniem filmu reklamowego jest stworzenie próbnego video. Testowy film reklamowy pozwala na zweryfikowanie pomysłów i założeń i jednocześnie pomaga lepiej przygotować się do finalnego nagrania np. skuteczniej zapanować nad stresem, dykcją czy gestykulacją i też w pewien sposób poczuć atmosferę na planie.

Odpowiednie nastawienie przed nagrywaniem video

Bardzo wielu ludzi, którzy chcą nagrać swoje pierwsze video reklamowe, stresują się tym wydarzeniem i często nie wiedzą, co powiedzieć lub w jakiej kolejności. Dlatego tak ważne jest, to, by przed nagrywaniem filmu reklamowego, zadbać o dobre nastawienie i zapanować nad stresem.

Nie pij i nie jedz godzinę przed nagraniem video 

Jeśli planujesz występować w video lub chcesz nagrać na żywo swoje wystąpienie, pamiętaj o tym, aby minimum godzinę przed planowanym nagrywaniem niczego nie jeść i nie pić. Nie chcesz chyba ryzykować występu w brudnej bluzce lub ryzyka czkawki podczas nagrywania?

Skuteczny film reklamowy – tylko z FattMedia!

Szukasz doświadczonego studia produkcyjnego, z którym zrealizujesz nawet najbardziej szaloną koncepcję na video? W FattMedia jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Chętnie wysłuchamy Twoich pomysłów i przełożymy je na ciekawy, skuteczny film reklamowy, który Twoi klienci będą oglądali z przyjemnością!